Nõuandeid külmadeks ilmadeks

Seoses käreda külmaga tekib kindlasti küsimus kas ja kuidas oma lemmikut külma eest kaitsta? Tavaliselt loomad ei näita külma välja enne kui pakane tõeliselt näpistab. Esimesteks külma sümptomiteks võivad olla käppade üleval hoidmine, kangestunud küürus olek, värisemine, vingumine või ka üldine rahutus.

Alljärgnevalt mõned meiepoolsed nõuanded:

1. Õuekoerte puhul jälgige, et neil oleks vajadusel võimalus sooja minna – olgu selleks siis soojustatud kuut, garaaž või kuur. Võimalusel võib nad lasta ajutiselt kasvõi tuppa sooja. Samuti tasuks jälgida, et saadaval oleks puhas külmumata joogivesi.

2. Hoidke jalutuskäigud lühikesed ja aktiivsed. Ärge laske koeral poe ukse taga oodata ning vältige pikaaegset lumes istumist või lamamist.

3. Keerulisem on külmade ilmadega just väiksematel ja lühikarvalistel koertel. Samuti võib temperatuuri hoidmine keeruline olla ka vanematel ja haigetel loomadel.

4. Kasutage käpavaha. See aitab koera käppasid kaitsta nii külma kui ka ärritava soola eest ning samuti väldib taldade alla lumepallide tekkimist.

5. Vajadusel pange riided selga! Loomulikult käib see rohkem lühikarvaliste ja aluskarvata koerte kohta, kuid kangema pakase korral võivad riideid vajada ka veidi karvasemad isendid. Riiete vajalikkus sõltub loomulikult ka jalutuskäikude pikkusest. Selleks, et riietusest kasu ka oleks, peaks see katma suuremad lihasrühmad, reielihased, selja ja rinnaku.

6. Ärge jätke lemmikut üksi autosse! Talvel võib temperatuur autos kiiresti langeda ning tekib reaalne oht külmetamiseks!

7. Kui on aga lemmik on juba külmetanud, siis on ta targem viia ta ruttu tuppa sooja. Kindlasti ei tohi teda panna ei sooja vanni ega kuuma dušši alla. Vajadusel konsulteerige ka arstiga.

8. Hoidke kassid toas soojas! Ka kassidel on oht külmakahjustusteks. Samuti võivad kassid sooja otsides ronida autode alla peitu, mis võib lõppeda tõsiste vigastuste või isegi surmaga.