pühad koos lemmikuga

Käes on taas imeline pühade aeg. Suured pidustused jäävad sel aastal küll ära, kuid seda enam on põhjust veeta pühad turvaliselt oma pere ja lemmikloomade seltsis. Tehke Rexiga mõni pikk ja mõnus jalutuskäik metsas või mere ääres, õpetage Jänksile uus trikk, mängige Triibikuga või nautige lihtsalt kvaliteetaega oma karvase või sulelise sõbra seltsis. KIndlasti ei unusta jõuluvana jõuluõhtul ka neljajalgseid. Tema kingikotis võiks olla neile mõni maitsev pala, mänguasi või pehme pesa. Tasub ka meeles pidada, et teie tähelepanu tähendab neile kordades rohkem kui ükskõik mis maius või mänguasi.

Pühadega käib sageli kaasas ka lookas laud koos ehitud kuusepuu ja küünladega. Peolaud on siiski mõeldud inimestele. Sõpradele võib pakkuda spetsiaalset lemmikloomamaiust või googeldada mõni retsept ning küpsetada ahjus ise mõnusaid koera- või kassiküpsiseid.

Selleks, et pühade aeg kulgeks rahulikult ja ei oleks vaja külastada loomakliinikut, tasub kinni pidada alljärgnevast:

Pühadeagne toidulaud

Inimesed kipuvad ise veidi toiduga liialdama, kuid veelgi enam hellitavad nad oma lemmikuid. Väike maius on loomulikult omal kohal, kuid vältige liiga soolast, magusat, vürtsikat või rasvast toitu. Samuti võivad osad tooted inimeste toidulaualt olla hoopis lemmikule ohtlikud. Nagu näiteks šokolaad, avokaado, küüslauk, makadaamia pähklid jne. Kont ei ole koera toit! Väga paljudel koertel on kontide söömine põhjustanud vigastusi suus või seedetraktis ning veelgi enamatel on olnud probleemiks kontide söömisest tingitud kõhukinnisused. Järsud toidumuutused võivad põhjustada nii kõhukinnisust kui -lahtisust, oksendamist, pankreatiiti ja isegi maokeerdu.

Kaunis jõulupuu

Ettevaatlik peaks olema ka jõlupuu ja selle ehetega – uus ja huvitav nähtus võib pälvida uudishimulike neljajalgsete tähelepanu. Kes kasutab seda märgistamiseks, kes kraapimispuuna ja kes hoopis lõbusa mängukannina. Kassidel on kombeks puu otsas turnida ja ehetega mängida. Halvemal juhul juhtub ka seda, et mõni kuuseehe (tavaliselt kuld ja kard) kogemata nahka pistetakse ning peagi järgneb visiit loomakliinikusse.

Imelised taimed

Jälgige, et Teie lemmik ei satuks liigselt taimedest vaimustusse. Lemmikule on ohtlik kuuseokaste söömine kuid kerget mürgistust võivad põhjustada ka jõulutäht ja paljud teised taimed.

Elav leek

Ka küünaldega tasub olla ettevaatlik. Lahtise leegiga võib Miisu kõrvetada ära oma vurrud, kuid halvemal juhul võib nii saada alguse ka tulekahju.

Üksinda kodus

Kui lahkute kodunt pikemaks ajaks, siis ärge unustage kodus ootavat lemmikut. Jälgige, et alati oleks olemas puhas joogivesi ning piisav toiduvaru. Samuti organiseerige lemmikule hoidja/jalutaja kui üksi olek pikaks venib.

Vapustav ilutulestik

See on küll enamiku inimeste jaoks nauditav vaatemäng, kuid enamiku lemmikloomade jaoks kindlasti mitte. Isegi kui teil on julge koer, siis ei maksa suurt paugutamist õues imetleda. Jälgige, et teie lemmik jooksu ei saaks. Püsige pigem toas ning laske mängida taustamuusikal (teler, Spotify jne). Kartlikuma lemmiku puhul on targem ka kardinad ees hoida. Kindlasti tasub ka konsulteerida oma loomaarstiga rahustavate vahendite efektiivsusest ja vajadusest.

Häid jõule ja rahulikku aastavahetust!